^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Świecowanie uszu

Zabieg świecowania polega na włożeniu do ucha  wydrążonej, ręcznie robionej świecy z pszczelego wosku i podpaleniu jej. Po krótkiej chwili świeca przestaje płonąć i zaczyna się żarzyć. Kanał słuchowy zostaje delikatnie ogrzany i tworzy się w nim podciśnienie, które wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny.  Świece nie kapią, wytrąca się z nich jedynie nieduża ilość pyłku.  W dolnej części świecy znajduje się wtopiona srebrna blaszka, dzięki której świeca równomiernie nagrzewa się i nie kruszy. Jedna świeca wypala się w czasie od 10 do 20 minut.

Efekt zabiegu można zobaczyć. Wystarczy rozwinąć zgaszone niedopałki świec i sprawdzić ich zawartość. Powinny znajdować się w nich popiół oraz  zanieczyszczenia i osady z ucha. Na podstawie ich wyglądu można określić stan zdrowia osoby.Jasnożółty nalot świadczy o tym, żeosobajest zdrowa, brązowy – że zabieg trzeba powtórzyć, ponieważ nie przyniósł jeszcze spodziewanych efektów, zielony nalot oznacza poważniejsze kłopoty zdrowotne – należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza.

Świecowanie uszu to zabieg, który każdy powinien zrobić sobie przynajmniej raz na pół roku, żeby przeczyścić uszy. Metodami domowymi nie udaje się tego, niestety, dobrze zrobić, gdyż patyczki kosmetyczne, które teoretycznie mają umożliwić oczyszczenie, jedynie wpychają brud głębiej.

Systematyczne stosowanie świecowania zaleca się szczególnie osobom pracującym w hałasie, kurzu, w miejscach, gdzie się pyli, jak również  często podróżującym samolotami. Zabieg jest także polecany po wyjazdach nad morze, żeby oczyścić uszy z piasku, oraz w sezonie jesiennym, żeby wzmocnić zatoki w okresie zwiększonej zachorowalności na różnego rodzaju przeziębienia.

Świece produkuje się ręcznie, według tradycyjnych receptur z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Nasączone są one specjalnymi olejkami leczniczymi. W naszym gabinecie stosujemy świece zrobione przez Adama Wiśniowieckiego, który sprowadził tę metodę do Polski.

Podczas zabiegu do ucha dostarczane są opary olejków, a także substancje ziołowe, dzięki którym następuje leczenie podrażnionych stref. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje przywrócenie prawidłowego obiegu energii. Dodatkowo świece aktywizują i udrażniają węzły chłonne, limfę, usprawniają procesy metaboliczne. Zabieg jest bardzo przyjemny, relaksujący i odprężający.

Wskazania do tego zabiegu to niedosłuch, nadmiar woskowiny, podrażnienia uszu lub zatok, nieżyt górnych dróg oddechowych, katar, szumy, dzwonienie w uszach, stres,  bóle głowy, migreny a także nawracające anginy, zapalenie krtani i powiększony trzeci migdałek.

Świecowanie zaleca się przeprowadzać w seriach od 5 do 11zabiegów, w odstępach nie dłuższych niż 3 dni.

Ostrzeżenia: Przeciwwskazania do zabiegu to – wyciek ropy z ucha, uczulenie na produkty pszczelarskie, uszkodzenie błony bębenkowej, procesy nowotworowe w  obrębie głowy. Po zabiegu nie można brać prysznica, ani moczyć głowy.

 

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.