^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

Bańki ogniowe

 

Masaż bańką chińską (szklaną, ogniową)

Bańki doskonale sprawdzają się w przypadku wielu dolegliwości, jak bóle głowy, zapalenie zatok przynosowych, astma, bóle gardła, problemy z ciśnieniem, żołądkiem, wątrobą, jelitami, choroby reumatyczne, stany zapalne narządów płciowych, nerek itp. Bańki stawia się odpowiednio na stopach, dolnej części pleców, udach, pośladkach, w okolicy obojczyków, na klatce piersiowej.

Masaż pleców wzdłuż przebiegu meridianu Pęcherza Moczowego i Głównego regulatora TylnegoM

Punkt początkowy

Punkt początkowy masażu podciśnieniowo-próżniowego to „punkt 100 zmęczeń” (DU14), który odpowiada m.in. za sztywność karku, następnie punkt Pęcherzyk Żółciowy 21 (Brama Diabła) - bóle głowy, szyi, zawroty głowy, w dalszej kolejności odblokowanie punktów aku na meridianie Pęcherza Moczowego odpowiadających poszczególnym narządom - płuca, serce, osierdzie, przepona, wątroba, śledziona, żołądek, nerki.

Masaż ma działanie immunostymulujące, krwiotwórcze.

Przeciwwskazania do masażu :

Miesiączka lub tuż przed miesiączką,

Nowotwór

Ciąża

Wysięki ropne, zmiany skórne, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry

Klimat (bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura)

Uwaga: masaż może powodować wybroczyny, które samoistnie ustępują po kilku dniach. Po masażu zaleca się utrzymywanie okolicy pleców w cieple - okrywanie odzieżą, nie przebywanie w przeciągach, unikanie wietrznej pogody przez co najmniej 1 dzień.

M

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.