^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Diagnoza z twarzy

Diagnoza z twarzy

 

Rb675ebfc581410a209503b793465efea

 

Codziennie spoglądamy w lustro i nie zawsze podoba nam się to, co w nim widzimy. Próbujemy, stosując drogie kremy, wygładzać zmarszczki, maskować cienie i wszelkie niedoskonałości skóry. Czy zastanawialiśmy się choć raz nad przyczyną i znaczeniem tych zmian?

Ślady na twarzy zostawiają nie tylko choroby w pełni swoich objawów, ale również najmniejsze nawet zachwianie równowagi w organizmie.

Aby uniknąć zaburzeń zdrowotnych, wystarczy w porę, już w zalążku, rozpoznać ich symptomy, spoglądając w lustro. Na podstawie czegoś, co jest na zewnątrz, wnioskujemy o tym, co jest wewnątrz. Odczytujemy na twarzy oznaki będące zwiastunami toczących się wewnątrz organizmu nieprawidłowych procesów, które z czasem doprowadzić mogą do rozwoju pełnoobjawowej choroby.

Początków tej metody diagnostyki szukać należy w Chinach w drugim tysiącleciu p.n.e.Uzdrowiciele z Dalekiego Wschodu stosują ją do dzisiaj. Dobrzy uzdrowiciele mogą zdefiniować 70% problemów zdrowotnych osoby poprzez czytanie tylko z twarzy i mogą w ten sposób zapobiegać chorobom. Nasza twarz i wszystkie na niej znaki ostrzegają nas o tym co się dzieje w naszym ciele.

Twarz jest lustrzanym odbiciem wewnętrznych organów:
-policzki mówią o stanie płuc i serca
-brwi o stanie nerek i wątroby
-wargi o narządach trawiennych... itd...

Ważny jest kolor twarzy, który mówi np. o brakach mineralnych w organizmie. Ważne są znaki. Nic co się pojawia na twarzy nie pojawia się przypadkiem: przebarwienia, plamy, brodawki, zagniecenia, wgniecenia, zmarszczki. Takie znaki mogą na długo przed wystąpieniem choroby pokazać problem.

Normalny kolor zdrowej twarzy jest lekko różowy.
Lekko zielony czy zażółcony odcień sugeruje problemy wątroby, żołądka lub śledziony.
Zbyt czerwony, choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi.
Blada twarz, niska wydolność płuc, niedobory krwi.
Czerwone usta, nadczynność żołądka.
Czarny lub czarno-brązowy kolor wokół oczu, pogorszenie czynności nerek, prawdopodobieństwo kamieni nerkowych.
Grube, poziome zmarszczki na czole świadczą o zbyt tłustym jedzeniu, spożywaniu zbyt dużo smażonego mięsa, nadmiaru masła i śmietany.
Napuchnięta twarz związana jest z zbyt dużą wilgocią w organizmie... ale może być to również alergiczna reakcja na żywność.

Pionowe linie między brwiami to oznaka słabej wątroby, pęcherzyka żółciowego.
Głębokie poziome zmarszczki w górnej części nosa to skłonność do alergii lub niski popęd płciowy.
Kurze łapki pod oczami, to oznaka słabego pęcherzyka żółciowego.
Worki i cienie pod oczami to zła rotacja wody, problemy z nerkami.
Cienie pod oczami, słabe krążenie.
Pionowe linie nad górną wargą to linie spowodowane paleniem albo małą aktywnością seksualną.
Plamy na ustach: białawe - oznaka pasożytów w jelicie grubym; niebiesko-purpurowe -słabe krążenie, może to być też przyczyna chronicznych zaparć; ciemne plamy - problemy z jelitem grubym.
Podwójny podbródek pokazuje na powolne osłabianie się tarczycy...

Twarz jest otwartą księgą, pokazuje mocne i słabe strony człowieka. Jednak nie na wiele się zda stwierdzenie, że w ciele nie do końca wszystko prawidłowo funkcjonuje. Oprócz tego trzeba jeszcze zacząć odpowiednio działać, ponieważ organizm odzyska siły tylko wtedy, gdy to, co źle na niego wpływało, już na niego nie oddziałuje. Ponieważ organizm osłabiają nie tylko fizyczne, ale także psychiczne czynniki, zatem aby terapia była skuteczna należy uwzględnić wszystkie przyczyny je wywołujące.

Więcej: zobacz prezentacje na youtube, Jolanta Jadczak

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.