^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

Masaż klasyczny relaksacyjny

 

Wszyscy narażeni jesteśmy na stres, jest on nieodłącznym elementem dzisiejszego, szybkiego stylu życia. Jeśli

- dużo pracujesz

- ciągle się śpieszysz

- jesteś w złej formie psychofizycznej (boląca głowa lub kręgosłup)

- źle sypiasz

to znaczy, że zbyt mało odpoczywasz i potrzebujesz zastrzyku energii by odreagować i uwolnić się od codziennych napięć. Jeżeli dodatkowo masz spięte plecy lub częste bóle głowy, to powinieneś w naturalny sposób zrelaksować swoje ciało, odpocząć i wyciszyć umysł.

I właśnie w tym pomoże ci masaż klasyczny-relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny ma przede wszystkim za zadanie wyrównać emocje i napięcia, odprężyć i zrelaksować. Przynosi  odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, wpływając także bardzo pozytywnie na psychikę człowieka. A ponadto wyrównuje ciśnienie krwi, usprawnia przepływ limfy, uspokaja pracę autonomicznego układu nerwowego, wyrównuje pracę układu hormonalnego.To relaks dla ciała i duszy.

Już po pierwszym masażu wiele osób odczuwa satysfakcję, poprawę samopoczucia i często upragniony lepszy sen. Powoduje on również likwidację napięć psychosomatycznych, daje odprężenie i relaks po ciężkim dniu, lub po przepracowaniu.

Wywołanie stanu relaksacji i radości następuje przez uwolnienie endorfin (tzw. hormon szczęścia), dlatego masaż relaksacyjny jest doskonałą, naturalną metodą na rozładowanie stresu wywołanego pracą zawodową i życiem w ciągłym pośpiechu.

To zupełnie bezpieczny i skuteczny, a przy tym całkiem przyjemny sposób radzenia sobie ze stresem. Wykorzystuje się w nim miękkie chwyty do rozluźnienia skóry, powięzi i mięśni. Masaż relaksacyjny pozwala na całkowite odprężenie organizmu i daje mu czas na regenerację. Dzięki systematycznemu powtarzaniu technik relaksacyjnych ciało uczy się redukować stres i zapewnia sobie naturalną ochronę przed jego skutkami.

By poprawić sobie humor, można sięgnąć po słodkości. By jednak poczuć się jak pączek w maśle, lepiej zdecydować się na odprężający masaż o właściwościach upiększających lub leczniczych.

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.