^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DXN JUJUBE FRUITS

DXN JUJUBE FRUITS

Nazwa pospolita - Jujube

Nazwa polska - Głożyna pospolita

Nazwa botaniczna - Ziziphus jujuba

Nazwa chińska - Da Zao

Ponieważ suszone owoce głożyny swoim wyglądem bardzo przypominają owoce daktylowca, potocznie mówi się o nich “chińskie daktyle”.

Wschodnia medycyna ludowa traktuje daktyle, jako naturalny środek łagodzący zmęczenie i dodający energii, jako lek na wyniszczenie i wycieńczenie organizmu.

 

Badania potwierdzają działanie:

* przeciwnowotworowe

* przeciwzapalne

* antyoksydacyjne

* przeciwalergiczne

* wzmacniające układ odpornościowy, nerwowy

* regulujące funkcje żołądkowo-jelitowe;

* regulujące równowagę flory jelitowej;

* regulujące metabolizm

 

Amerykańscy naukowcy donoszą, że regularne spożywanie suszonych daktyli chroni przed nowotworem trzustki.

Badania na szczurach wykazują, że wyciągi Ziziphus Jujube podnoszą zdolności reprodukcyjne, zwiększają ruchliwość plemników i integralność błony komórkowej.

Daktyle zawierają wiele cennych składników, jak magnez, potas, żelazo i fosfor. Zawierają też witaminę A, C, PP i witaminy z grupy B. Są źródłem salicylanów- związków, którym zawdzięczamy działanie aspiryny; Zawierają aminokwasy, flawonoidy, kwasy fenolowe, glikozydy, alkaloidy, triterpeny, polisacharydy.

Badania in vitro wskazują, iż zawarte w chińskich daktylach polisacharydy mogą przyczyniać się do profilaktyki i/lub eliminacji anemii.

Owoc jujube może być zalecany obficie miesiączkującym kobietom, osobom aktywnie uprawiającym sport i spożywającym ograniczone ilości spożywczych źródeł żelaza, np. weganom oraz wegetarianom.

Owoce bogate są w cukry proste, bardzo szybko wchłaniane są przez organizm, co daje dużo energii, ale na krótko. Dlatego należy je jeść głównie przed lub po wysiłku.

 

DXN Jujube Fruits - 300 g

Cena detaliczna 90,00

Cena klubowa 70,00

 

Kup w cenie detalicznej - https://www.dxn2u.eu/pws/820296953 (zakładka PRODUKTY) lub zarejestruj się w klubie DXN i kupuj w cenach klubowych -https://eworld.dxn2u.com/s/accreg/pl/820296953

 

UWAGA

Osoby mające problemy zdrowotne powinny zawsze znajdować się pod opieką lekarza i stosować się do jego zaleceń.

 

Producent: DXN Pharmaceutical Sdn.Bhd. Malezja

Wszystkie suplementy DXN produkowane są w zakładzie przestrzegającym Dobrej Praktyki Produkcji z certyfikatem GMP.

 

 

UWAGA!

Suplementy to środki spożywcze, stanowiące uzupełnienie diety, stosowane w celu poprawy samopoczucia i profilaktyki zdrowia. Suplementy diety nie wykazują właściwości leczniczych, wspierają funkcjonowanie organizmuTreści publikowane na tej stronie mają wyłącznie cel informacyjny i nie służą leczeniu ani diagnozowaniu

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.