^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Układ krążenia

Układ krążenia

 

Serce w medycynie chińskiej często nazywane jest „cesarzem narządów. Odpowiada za równowagę emocjonalną oraz adekwatne reakcje na bodźce zewnętrzne.

Emocje jakie wpływają negatywnie na Serce to przede wszystkim nadmierna radość, a także brak miłości. Niekorzystny jest również nadmiar złości i smutku. 

Zaburzenie pracy serca może dawać objawy: bezsenność, krótki oddech, ospałość, palpitacje, arytmia niepokój wewnętrzny, wyczerpanie, zawroty głowy, nocne poty, koszmary nocne i zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, bladość. Osłabieniu serca i krwi często towarzyszy uczucie suchości w ustach, uderzenia gorąca, gorące stopy, stan podgorączkowy wieczorem, owrzodzenia jamy ustnej, ciemny mocz.

Aby utrzymać Serce w zdrowiu zaleca się chodzenie spać przed 23:00, zachowanie równowagi między pracą a odpoczynkiem, dbanie o właściwą dietę.

Kawa, czarna herbata, napoje zawierające kofeinę np. coca-cola, papierosy – należą do smaku gorzkiego, mają działanie silnie osuszające, wyczerpują soki serca. W nadmiarze mogą prowadzić do niedoboru krwi, yin lub gorąca w sercu. Objawiać się mogą jako wewnętrzny niepokój oraz problemy ze snem. Nadużywane w nadmiarze przez długi czas mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Wg Kanonu Żółtego Cesarza drzemka w czasie największej aktywności serca (11 a 13) korzystnie wpływa na zdrowie człowieka, odżywia duszę oraz buduje ciało, a także ma korzystny wpływ na odżywienie krwi.

Podczas odpoczynku umysł uspokaja się, puls staje się bardziej równomierny a wewnętrzne gorąco stopniowo zanika.

Oprócz śniadania, wcześnie zjedzony obiad jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Najlepiej jest zjeść go między godziną 11 a 13, w czasie największej aktywności meridianu Serca, dzięki czemu pokarm dotrze do Jelita Cienkiego w momencie jego największej aktywności, czyli między 13 a 15. W tych godzinach absorbcja substancji z pożywienia, trawienie i rozkład pokarmowy w Jelicie Cienkim są najsilniejsze, a to pozwala najefektywniej wykorzystać właściwości z pożywienia i z największą mocą doprowadzić te substancje do wszystkich narządów.

Co pomaga Sercu?

Spokój, odpoczynek

Sen i drzemka 

Medytacja i ćwiczenia oddechowe

 

Jakimi produktami można wspierać Serce?

 

DXN Spirulina

DXN Cordyceps

DXN Cordypine

DXN Lion’s Mane

DXN Ganocelium (GL)

DXN Vinaigrette

Chcesz mieć dostęp do najwyższej jakości produktów w cenach hurtowych? Załóż konto w sklepie DXN, korzystając z linku: https://www.dxn2u.eu/pws/820296953 lub skontaktuj się ze mną 512 382 734 i zyskaj konsultacje zdrowotne GRATIS. Korzystasz również z systemu rabatów, dzięki którym możesz wspomagać zdrowie swoje i swojej rodziny płacąc za produkty mniej.

UWAGA

Suplementy to środki spożywcze, stanowiące uzupełnienie diety, stosowane w celu poprawy samopoczucia i profilaktyki zdrowia. Suplementy diety nie wykazują właściwości leczniczych, wspierają funkcjonowanie organizmu. Treści publikowane na tej stronie mają wyłącznie cel informacyjny i nie służą leczeniu ani diagnozowaniu

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.