^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Układ hormonalny

Układ hormonalny

Najczęstsze przyczyny zaburzeń hormonalnych:

- Przewlekły stres (praca, nadmiar zadań i obowiązków, nadmierna stymulacja przez media, hałas...).

- Przemęczenie, któremu towarzyszy brak odpoczynku i relaksu, wypalenie zawodowe.

- Dieta obfitująca w wysoko przetworzoną żywność lub niezbilansowana dieta pozbawiona ważnych składników, jak: białka, tłuszcze i warzywa (szczególnie zielone).

- Nadmiar używek (cukier, kofeina, leki, alkohol, papierosy...).

- Nieregularne wypróżnienia.

- Kosmetyki lub detergenty zawierające substancje chemiczne i toksyny. Skóra to jeden z naszych największych organów detoksykujących. Wszystko co nakładamy na skórę jest wchłaniane i przetwarzane przez narządy wewnętrzne .

- Brak snu – by się zregenerować potrzebujemy ok. 7-9 godzin snu. Prawidłowa ilość snu jest niezbędna dla dobrego samopoczucia, nastroju, równowagi hormonalnej i codziennego funkcjonowania.

- Emocje. Tłumienie emocji, trzymanie w sobie złości lub urazów, bycie zbyt wymagającym.

Objawy zaburzenia równowagi hormonalnej:

- nieregularne cykle miesiączkowe (dotyczy to czasu trwania, czasu pomiędzy cyklami i jego przebiegu),

- bolesne miesiączki,

- podrażniona skóra,

- PMS (zmienność nastroju, drażliwość w okresie przedmiesiączkowym, tkliwość piersi),

- zaburzenia snu (problemy z zasypianiem lub wybudzanie się z nocnymi potami),

- bóle głowy,

- plamienie przed miesiączką, w połowie cyklu lub długotrwale utrzymujace się plamienie po zakończeniu cyklu,

- wahania temperatury ciała,

- przybieranie na wadze,

- zaburzenia trawienia,

- lęki i stany depresyjne.

 

Ganoterapia stosowana regularnie i przez dłuższy czas wspomaga przywracanie równowagi gospodarki hormonalnej i całego organizmu. Aby osiągnąć najlepsze efekty, Ganoterapia powinna być połączona ze zmianą stylu życia.

 

Niedobór Energii (Qi). Objawia się przez np. skłonność do łatwego i częstego zapadania na choroby, budzenie się w nocy z powodu konieczności oddania moczu lub częste oddawanie moczu w ciągu dnia, uderzenia gorąca, zimna, skrócony cykl miesiączkowy, wodnistą krew menstruacyjną, uczucie ciężkości, mgła umysłowa, długotrwałe infekcje, trudno gojące się rany, zadrapania, luźne stolce, trudności z koncentracją, psychiczne zmęczenie, zamartwianie się i rozmyślanie.

Zastój. PMS - tkliwość piersi, wahania nastroju, skurcze miesiączkowe i skrzepy, bóle głowy (szczególnie w okolicach karku i skroni), częste wzdychanie, uczucie napięcia w ramionach lub wokół klatki piersiowej, drażliwość, porywczość.

 

Niedobór krwi. Suche oczy, łamliwe paznokcie, skąpa lub bardzo krótka (2 dni) miesiączka, matowe, suche włosy, „pajączki” w oczach, skurcze mięśni.

 

Niedobór Yin - niski poziom estrogenów, uderzenia gorąca, ciągłe pragnienie i uczucie ekstremalnego wysuszenia (suchość pochwy, gorąco w dłoniach i stopach, często w nocy lub wieczorem), niepokój, nerwowość, osłabienie nadnerczy.

 

Niedobór Yang - niski poziom progesteronu, uczucie zimna, letargu, częste budzenie się w nocy, przybieranie na wadze, opuchlizna i obrzęki (szczególnie rano pod oczami), bóle kolan i dolnej części pleców, (ulgę przynosi ciepło np. okłady, koc czy kąpiel. Luźniejsze stolce, blada twarz i język, brak energii i entuzjazmu do działania.

 

Produkty DXN wspomagające równowagę hormonalną

Stosowanie tych produktów w celu wspierania przywracania lub zachowania równowagi hormonalnej jest doskonałym pierwszym krokiem. Ważne by obserwować swój organizm, nie bagatelizować problemu i znaleźć rozwiązanie, które będzie dopasowane do naszych potrzeb.

DXN Goji Berries

DXN Jujube Fruits

DXN Reishi Mushroom

DXN Spirulina

DXN Poria S

DXN Cordyceps

DXN Cordypine

DXN Morinzhi

 

 

Chcesz mieć dostęp do najwyższej jakości produktów w cenach hurtowych? Załóż konto w sklepie DXN, korzystając z linku: https://www.dxn2u.eu/pws/820296953 lub skontaktuj się ze mną 512 382 734 i zyskaj konsultacje zdrowotne GRATIS. Korzystasz również z systemu rabatów, dzięki którym możesz wspomagać zdrowie swoje i swojej rodziny płacąc za produkty mniej.

UWAGA!

Suplementy to środki spożywcze, stanowiące uzupełnienie diety, stosowane w celu poprawy samopoczucia i profilaktyki zdrowia. Suplementy diety nie wykazują właściwości leczniczych, wspierają funkcjonowanie organizmuTreści publikowane na tej stronie mają wyłącznie cel informacyjny i nie służą leczeniu ani diagnozowaniu

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.