^Powrót na górę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Układ pokarmowy

 

 

W medycynie chińskiej Żołądek to jeden z najważniejszych obiegów czynnościowych w organizmie człowieka. Pełni on kluczową funkcję w produkowaniu i dostarczaniu całemu organizmowi energii pourodzeniowej. To miejsce przechowywania i przetwarzania pożywienia i napojów.

Silny Żołądek to gwarancja zdrowia oraz prawidłowe usuwanie czynników patologicznych z organizmu. Jeśli Żołądek jest osłabiony, wtedy problematyczne staje się leczenie nawet drobnych dolegliwości.

Żołądek jest bardzo blisko związany ze Śledzioną. Oba te narządy wspólnie odpowiadają za powstawanie energii pourodzeniowej, czyli uzyskiwanej z pokarmu.

Proces przekształcania pokarmów w Qi  wymaga dużo płynów, dlatego Żołądek lubi Wilgoć. Suchość wpływa negatywnie na Żołądek i może być czynnikiem zakłócającym jego pracę. Do wysuszenia Żołądka może dochodzić w skutek spożywania dużej ilości ostrych przypraw, palenia papierosów oraz przyjmowaniu leków o smaku gorzkim i ostrym i działaniu diuretycznym.

Żołądek posiada także funkcję zatrzymywania pożywienia „na dole”. Jeśli przestaje on prawidłowo pełnić tę rolę, wtedy pojawiają się nudności, wymioty, odbijania, reflux ponieważ pożywnie zaczyna unosić się „do góry”. Jeśli Żołądek działa prawidłowo, kieruje pożywnie „w dół”, w kierunku Jelita Cienkiego, wówczas trawienie jest dobre i dobry apetyt

Żołądek wraz ze Śledzioną odpowiadają za rozprowadzanie Esencji Pokarmowej po całym organizmie, dbanie o to, by i Esencja docierała do wszystkich czterech kończyn, co zapewnia siłę mięśniom. W przeciwnym razie pojawi się wyczerpanie, zmęczenie, a nawet stany depresyjne.

Produkty wspierające prawidłową pracę układu pokarmowego:

DXN Black Cumin Plus

DXN Poria S

DXN Cordypine

DXN Spirulina

DXN Ganocelium (GL)

DXM MycoVeggie EU

Możesz kupić w cenie detalicznej - https://www.dxn2u.eu/pws/820296953 (zakładka PRODUKTY) lub zarejestruj się w klubie DXN i kupuj w cenach klubowych -https://eworld.dxn2u.com/s/accreg/pl/820296953 

UWAGA!

Suplementy to środki spożywcze, stanowiące uzupełnienie diety, stosowane w celu poprawy samopoczucia i profilaktyki zdrowia. Suplementy diety nie wykazują właściwości leczniczych, wspierają funkcjonowanie organizmuTreści publikowane na tej stronie mają wyłącznie cel informacyjny i nie służą leczeniu ani diagnozowaniu

Copyright © 2014.GABINET TERAPII NATURALNYCH
I DIAGNOSTYKI ORGANIZMU Pabianice.